Akcja charytatywna

Luiza przyszła na świat 05.02.2017 r. (w 39 tygodniu). Dostała 10pkt. w skali Apgar. W połowie trzeciej doby jej stan ogólny bardzo się pogorszył. Na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologii Noworodków podłączono pod aparaturę podtrzymującą przy życiu. Pojawiło się znacznie obniżone napięcie, nieregularny oddech z okresowym stękaniem wydechowym oraz bradykardia z głośnym szmerem skurczowym nad sercem. Silne leki psychotropowe spowodowały, że zapadła w głęboki sen.

Jej stan był bardzo ciężki, ciało wiotkie, apatyczne z drgawkami oraz oczopląsem. Stwierdzono też utrzymującą się pomimo wlewów glukozy hipoglikemię. Przebudziła się dopiero po trzech tygodniach.

Rozpoznane choroby:
- hipoglikemia noworodków
- rozmiękanie istoty białej mózgu noworodka
- drożny przewód tętniczy
- drgawki noworodka.

Kolejną złą wiadomością było to, że nastąpił wylew krwi do mózgu (krwawienie do OUN po stronie lewej).

Gdy skończyła 4 miesiące u Luizy zauważono zaburzony rozwój. Pomimo rehabilitacji, dzisiaj, gdy ma rok, nadal nie potrafi samodzielnie siedzieć , raczkować i chodzić oraz ma problem z uciekającymi oczkami, które spowodowane zostały wylewem.

Finansowa pomoc to dla tej pięknej dziewczynki szansa na poszerzoną rehabilitację wspomagającą rozwój. Dzięki temu, że jest jest bardzo silna są realne szanse na nadgonienie zaległości.

Cały dochód z opłat startowych w Biegu Goal Zero Hero zostanie przekazany na  wsparcie leczenia i rehabilitacji Luizy Dutkiewicz podopiecznej FUNDACJI DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ KRS 000037904, Cel szczegółowy: 33461.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!